Już za niecałe półtora miesiąca kolejna edycja Warsaw Judo Open – jednego z największych i najsilniejszych turniejów judo w Europie nazywanego przez wielu uczestników „Mini Pucharem Świata”

XVII Warsaw Judo Open 2015 odbędzie się pod hasłem REVOLUTION. Oznacza to, że na uczestników czeka dużo zmian.

Harmonogram rozgrywania zawodów został podzielony na 3 bloki. Walki eliminacyjne dla wszystkich grup wiekowych rozpoczną się o godzinie 10.00 i będą prowadzone na 10 matach. Po ich zakończeniu uczestnicy będą mogli zrelaksować się i posilić podczas 1,5 godzinnej przerwy. Kolejny blok, podczas którego na 8 matach zostaną rozegrane walki półfinałowe i o medale brązowe rozpocznie się o 14.00. Około godziny 16.00 jest planowane uroczyste otwarcie turnieju, a zaraz po nim na 2 matach rozpoczną się walki finałowe.

W celu ułatwienia i przyśpieszenia wejścia na matę zostaną zorganizowane aż 4 stanowiska kontroli judog. W zeszłych latach zawodnicy i trenerzy gubili się w podziemnych korytarzach teraz do kontroli będą schodzić bezpośrednio z trybun. Mata rozgrzewkowa oraz biuro zawodów zostaną przeniesione na 2 piętro. Aby ułatwić pracę trenerom zostanie zorganizowana strefa trenera: specjalnie wydzielona część trybun blisko tatami, z poczęstunkiem (kawa, herbata), wygodnym dostępem do informacji i wydruku list. System prowadzenia zawodów, Judo Shiai, będzie dostępny na smartfonach i tabletach. Dzięki niemu trenerzy na bieżąco będą mogli obserwować status swoich zawodników (kolejność walk, listy).

Jak co roku, oficjalnym hotelem turnieju jest Hotel Gromada Lotnisko, do którego napłynęły już pierwsze rezerwacje. Rezerwacja hotelu jest możliwa do 15 września. Jednak, w związku z dużym zainteresowaniem ekip zagranicznych miejsc może zabraknąć wcześniej. Wzorem lat ubiegłych camp odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu gdzie organizatorzy rozłożą aż 1000 m2. Część techniczną podczas campu poprowadzi gość specjalny – dwukrotny Mistrz Olimpijski – Waldemar Legień.

Zostanie usprawniony proces akredytacji i ważenia zawodników. W tym roku ważenie i losowanie dla wszystkich kategorii odbędzie się w przed dzień zawodów. Ważenie oficjalne będzie rozciągnięte na 4 godziny co zlikwiduje kolejkę. Rejestracja wszystkich grup wiekowych odbywać się będzie poprzez system rejestracji na stronie turnieju www.wjo.org.pl. Dzięki zsynchronizowaniu systemu WJO z systemem PZJudo, trenerzy polscy będą mogli korzystać z hasła i loginu, za pomocą którego logują się do systemu rejestracji PZJ.

WJO stał się też bardzo atrakcyjną imprezą dla sędziów zza granicy, których w zeszłym roku było 40%. W tym roku może być ich więcej. Już potwierdzili swój udział sędziowie z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Niemiec, Luksemburga oraz z USA
Wśród nowych ekip zagranicznych zapowiedziały się ekipy z Azerbejdżanu, Brazylii, Francji, Stanów Zjednoczonych oraz ekipa z Chelyabinska, najmocniejszego ośrodka judo w Rosji. Obecnie zarejestrowało się już 11 państw.

Na skróty:

Udostępnij